रास्कोट मिडिया (प्रा.) लि. द्वारा संचालित खबर कर्णाली डट कम
Khabar Karnali

रास्कोट नगरसरकारद्वारा बाढी पिडितलाई तत्काल राहत बितरण

     केहि दिन यता लगातार भएको भिषण बर्षाका कारण  आएको बाडी पहिरोले घरवार गुमाएका प्रभाबित आफ्ना नागरिकलाइ रास्कोट नगर सरकले तत्कालै राहत बितरण सुरू गरेको छ ।

रास्कोट नगरसरकारका प्रमुख धर्मराज शाहीले आफै प्रभाबित क्षेत्रमा पुगेर चामल दाल र ओद लाग्न त्रिपाल बितरण  गर्नु भएको हो ।  रास्काेट नगरपालिका वडा नं. ३ का  पुगेर,नगर प्रमुख शाहीले १६ वटा पुर्ण क्षती भएका घरधुरी लाई पहिलो चरणमा राहत वितरण गर्नु भएको नगर प्रमुखको सचिवालयका गौरी दर्जिले बताउनु भयो । उहाका अनुसार वाकि क्षती भएका घरधुरीलाई राहत तथा उद्दार गरिने नगर सरकारको योजना रहेको छ । पहिलो चरणमा  प्रतिघरधुरी १ थान त्रिपाल  तत्काललाइ १ कट्ठा चामल  र ५ Kg दाल

बितरण गरिएको बताउनु भयो ।

कर्णाली प्रदेशको कालिकोट लगायत विभिन्न जिल्लामा जनधनको ठुलो क्षतिले भएको  थियो । भिषण बर्षाका कारण क्षेति भएका बाढी प्रभावित नागररिकलाई रास्कोट नगरपािलकाकाले  वडा नं. ३ का १६ घरधुरी लाई राहत वितरण गरेको नगर प्रमुख धर्मराज शाहीले बताउनु भयो
नगरपालिकाका विभिन्न वडामा ९१ वढी घरहरु पूर्णरुपमा क्षति भएका छन् । घरहरु भत्किएपछि लाखौंको धनमाल नष्ट भएको नगरपालिकाले तथ्यांक संकलन गरेको छ ।                         नगरको तथ्यांङ  अनुसार वडा नम्वर– ३ मा २८, वडा नम्वर ४ मा १८, वडा नम्वर ८ मा ७, वडा नम्वर– ५ मा ७, वडा नम्वर– ६ मा ५, वडा नम्वर–९ मा १२, वडा नम्वर– १ मा ४ र वडा नम्वर– ७ मा १० घरमा पूर्ण रुपमा क्षति पुगेको छ ।

बाढी प्रभाबित क्षेत्रमा सुरूमा पुगेर राहात बितरण गरेका नगर प्रमुख शाहीले  जनताको सुख दुख संग नगरसरकार रहने बताउनु भयो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया गर्नुहोस

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ताजा समाचार

लोकप्रिय समाचार

यो पनि पढ्नुहोस

error: सामग्री सुरक्षित छ !