रास्कोट मिडिया (प्रा.) लि. द्वारा संचालित खबर कर्णाली डट कम
Khabar Karnali

प्लान ईन्टरनेशनलको सहयोगमा अन्तरदेशीय नागरीक संस्थाका प्रतिनिधिहरूको फेडो नेपालद्वारा काठमाण्डौमा सम्मेलन आयोजना

युरोपियन युनियको सहयोगमा प्लान इन्टरनेशनल नेपालसंगको साझेदारीसंग नेपालमा महिला, बालवालिका र सिमान्तकृत ,तथा पछाडी पारिएका समुदायमा लगानिका क्षेत्रमा काम गरिरहेको दलित महिलासंघ नेपालको आयोजनामा तीन देशका मानवअधिकार क्रियाशिल पत्रकार तथा सामाजिक अभियान्ताहरूको काठमाण्डौमा सम्मेलन सुरू भएको छ । तीन देशका मानव अधिकार कर्मीहरूको काठमाण्डौमा सुरू भएको भेलाले ती देशका मानवअधिकार , पछाडी पारीएका जाति जनजाति र महिला बालवालिकाको अधिकारका सवालमा मुद्वाहरूको बिषयमा छलफल गर्ने छ । दलित महिलासंघ फेडो नेपालले काठमाण्काडौमा बंगलादेश ,थाइल्याण्ड र नेपालका मानवअधिकारका क्षेत्रमा कृयाशिल पत्रकार तथा नागरिकसमाजका अगुवाहरूको भेला आयोजना गरेको हो । तीन दिन सम्म काठमाण्डौ स्थित ललितपुरको होटेल स्क्वाएरमा भेला आयोजना गरीए हो ।
फेडो नेपालका केन्द्रीय अध्यक्ष कला स्वर्णकारको अध्यक्षतामा र संघिय संसद उपसभामुख इन्दिरा रानामगरको प्रमुख आतिथ्यथामा, सम्पन्न सम्मेलनमा नेपालका लागि विभिन्न अन्तराष्ट्रिय संघसंस्थाका प्रतिनिधि सहभागी रहेका छन ।
प्लान इन्टरनेशनलका गतिबिधिबारे पलान नेपालका उज्जला श्रेष्ठले सेफगार्डिङ पोलेसीका बारेमा जानकारी दिनु भयो । परियोजनाले बालबालिका,दलित महिला र युवामा केन्द्रित गरेको बताउनु भयो ।
सम्मेलनमा कालिकोटवाट फेडोकालिकोट अध्यक्ष हजा सुनार , रेडियो प्रदेश आवाजका अध्यक्ष रत्न कार्की , पत्रकार तथा मानवअधिकार कार्यसमुहका सदस्य डिल्लि चौलागाइ मानवअधिकार कार्यसमुहका प्रतिनिधिहरू पखराज टमट्टा , फेडो नेपाल कालिकोटका फिल्ड सुपरभाइजर नन्दरा सुनार ,सुरशानाथ पुरी , मनपुरा बिक , मनिसा कुमारी सहकारी सहभागीरहेका छन ।
हाम्रो आवाज हाम्रो रोजाइ नारा दिएको फेडो नेपालले प्लान इन्टरनेशनलको सहयोगमा संघियता पछी प्राप्त अधिकारहरूको स्थानियतहमा कार्यन्वयनको अबवस्थाका बारेमा वकालत गरिरहेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया गर्नुहोस

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ताजा समाचार

लोकप्रिय समाचार

यो पनि पढ्नुहोस

error: सामग्री सुरक्षित छ !